SFP Singel mode 1310nm 20Km
  • SFP Singel mode 1310nm 20Km

SFP Singel mode 1310nm 20Km

205,50 kr
Exkl. moms 1-3
Kvantitet
I Lager

  • Order vardag innan 12.00 skickas normalt samma dag med POSTNORD Order vardag innan 12.00 skickas normalt samma dag med POSTNORD
  • Alla returer ska godkännas innan via E-post info@shlab.se Alla returer ska godkännas innan via E-post info@shlab.se

S-31DLC20D is a 1.25G SFP transceiver with a 1310nm Dual LC connector, for up to 20 kilometer Single Mode fiber connections, with DDM

Units are tested and compatible with RB260GS,RB2011LS, RB2011LS-IN, RB2011UAS-IN, RB2011UAS-RM, RB2011UAS-2HnD, RB2011UAS-2HnD-IN, CCR1016-12G-BU CCR1016-12G and CCR1036-12G-4S. Units are compatible with non-MikroTik SFP devices as well.

Product specifications

Details
Product code S-31DLC20D
Wavelength 1310nm
Distance 20KM
Mode SM
Data Rate 1.25G
Connector Dual LC
Format SFP
MikroTik
S-31DLC20D tax
65 objekt
2013-12-11