SFP+ 10Gbit Multi mode 850nm 300m
  • SFP+ 10Gbit Multi mode 850nm 300m

SFP+ 10Gbit Multi mode 850nm 300m

513,76 kr
Exkl. moms 1-3
Kvantitet
I Lager

  • Order vardag innan 12.00 skickas normalt samma dag med POSTNORD Order vardag innan 12.00 skickas normalt samma dag med POSTNORD
  • Alla returer ska godkännas innan via E-post info@shlab.se Alla returer ska godkännas innan via E-post info@shlab.se

S+85DLC03D is a 10G SFP+ transceiver with a LC connector, 850nm, for up to 300 meter Multi Mode fiber connections

Units are tested and compatible with CCR1036-8G-2S+ and CCR1036-8G-2S+EM. Units are compatible with non-MikroTik SFP devices as well.

Product specifications

Details
Product code S+85DLC03D
Wavelength 850nm
Mode MM
Distance 300m
Data Rate 10G
Connector LC
Format SFP+
MikroTik
S+85DLC03D
11 objekt
2018-12-17